Ako správne zamerať interiérové žalúzie.

Published by admin on

Správne zameranie interiérových žalúzií nieje žiaden strašiak. Zvládne to skutočne každý. Stačí nám k tomu pero, papier a zvinovací meter. Nezabudnite, že pri tienení stále meriame najprv šírku a potom výšku.

Šírka:

Meriame tzv. svetlú šírku, t. j. šírka žalúzie sa zameria od ľavej zasklievacej lišty po pravú zasklievacú lištu pri skle, prípadne od tesnenia (gumového alebo silikónovéhopri skle. Pre určenie správnej šírky meriame na 3 miestach. Na vrchu okna (skla), v strede a v dolnej časti okna (skla). Pre určenie objednávacej šírky žalúzie zvolíme najmenší rozmer a od neho odrátame 1 – 2 mm!!! (aby nedochádzalo k zachytávaniu lamiel medzi zasklievacími lištami pri ovládaní).

Hodnotu šírky zadávame na stránke v milimetroch!!!

Výška:

Meriame tzv. svetlú výšku, t. j. výška žalúzie sa zameria od hornej zasklievacej lišty po dolnú zasklievacú lištu pri skle, prípadne od tesnenia (gumového alebo silikónového) pri skle. Pre určenie správnej výšky meriame na 3 miestach. Na ľavej strane okna (skla), v strede a na pravej strane okna (skla). K nameranej hodnote odporúčame pripočítať 5 mm !!! (aby žalúzia dokonale sadla na spodnú zasklievacú lištu).

Hodnotu výšky zadávame na stránke v milimetroch!!!

Počet podložiek:

Počet podložiek určuje hĺbkzasklievacej lišty(H). Meriame kolmo od skla po čelnú hranu zasklievacej lišty.

Ak je rozmer väčší alebo rovný 19 mm – nie sú potrebné podložky (zvolíme „bez podložiek)

Ak je rozmer rozmedzí od 1mm do 19 mm – odporúčame 1 pár podložiek (zvolíme „1 pár podložiek“)

Ak je rozmer rozmedzí od 11 mm do 15 mm – odporúčame párpodložiek (zvolíme „2 párpodložiek“)

Ak je rozmer menší ako 1– odporúčame páry podložiek (tento prípad je ojedinelí a stáva sa pri oknách s izolačným trojsklom, ktoré boli vyrobené medzi prvými, počet podložiek prosíme uviesť do poznámky k objednávke).

Strana ovládania:

Pri otváravých oknách sa štandardne určuje strana ovládania podľa okennej kľučky, ak je kľučka pri pohľade z interiéru na ľavej strane, tak žalúzia bude mať ovládanie praPri fixných oknách je na užívateľovi ktorú stranu ovládania žalúzie si zvolí.

Návod aj z obrázkami nájdete na stránke eshopu www.profitienenie.sk v sekcii NÁVODY NA ZAMERANIE A MONTÁŽ alebo si ho môžete stiahnuť kliknutím na tlačidlo nižšie.

Categories: Návody

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *